Hakkımda

İki mühim sualin yanıtını arıyorsunuz, biliyorum.

  • Kimim ben?
  • Ne iş yaparım? 

Aslında soruların cevabı beklediğinizden farklı biraz. Çünkü cevapları da soru niteliğinde. 

Kimim ben?

Yazmayı seven ve  hayatını gölge yazarlıkla sürdüren birisiyim. Eserlerinde bile adı geçmeyen bir gölge yazarın ismi, cismi ve nereli olduğunun bir önemi var mı? Site ismi zaten adımı ele veriyor ya… 

Ne is yaparım?

Yazıyorum işte. Evet, benim tek işim yazmak. Özgünce ve şevkle yazıyorum. Gölge yazarlık yaparak hayatını idame ettiren ben, sizler için eserler oluşturmayı arzulayanlara yardımcı oluyorum. Alanında uzman veya hayalleri olan kişilerin adına ben eser, kitap, makale yazıyorum. Ben yazıyorum, sizin adınızla eser can buluyor ve yayınlanıyor. İşte benim işim bu. Siz hayal edersiniz, ben canlandırıp kâğıda dökerim. Başka da bir şey yapacak değilim ya.

Not: İçimdeki ben hep yazarca davranıyor amma gerçeği söyleyeyim mi? Bir hayli amatör ve acemi bir gölge yazarım ben ha… 

Illada Anlat!

Meraktan mı bilinmez, birçoğumuz beğendiğimiz birçok blog veya kitabın yazarını tanımak isteriz. Ben de sizi fazla meraklandırmadan ve lafı da uzatmadan söze başlamak istiyorum. Öncelikle bu blogu kendimce paylaşımlar yapmak için açtığımı belirtmeliyim.

2015 yılında Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olduktan sonra bir hayli dilden uzak kaldım. Ancak son zamanda içimdeki dil ve edebiyat aşkının sönmediğini fark ederek, böyle bir blog girişiminde bulundum.

“Sanat, sanat içindir.” ilkesini benimseyerek isimlerin hizmet standartlarında bir öneminin olmadığını düşünüyorum. En azından bir yerlere namımız gelene kadar… O nedenle kendimden fazla bahsetmenin bir anlamı da yok. Zaten önemli olan sizlere faydalı olmak değil mi?

Bu blog içerisinde Almanca, İngilizce ve Türkçe ile ilgili ve canım neyi haz ediyorsa o konularda özgün paylaşımları göreceksiniz. Ayrılmış bir vaziyetten öte bütünsel bir karmaşanın içerisinde de kendinizi bulmanız mümkündür. Bu üç dille ilişkili olarak belli zamanlarda Osmanlıca, Eski Yüksek Almanca (Althochdeutsch) Eski Kraliyet İngilizcesi, Modern Web-PC dili ve de Göktürkçe gibi yapıtlarla da karşılaşmanız olası bir durumdur.

Yer yer Almanca ve İngilizce blog yazıları kaleme alıyor olsam da bu blog’da genellikle Türkçe dilinde bütün dillere değinmeye, proje ve çalışmalarımla birlikte denemelerimi ve  düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım.

Laf uzar da uzar. Ben, sizlere anlatım ve yazılarımda hizmet etmek isteyen ve öğrenmeye devam eden biriyim işte. Bolca hata ve yanlışlarımı görebilirsiniz. Malum ki, Türkiye’de dil öğrenmiş ve de öğrenmeye devam eden biri olarak bu durumun gayet normal olduğunu düşünüyorum.

Şimdiden iyi okumalar dilerim.

Reklamlar