Web Site Hazırlama

“Baştan Sona Web Site Hazırlama ve uCoz CMS” adlı bir kitap çalışmamdan bahsetmek istiyorum. Üç-beş karalama ve denemeden, uzun yıllar uğraş verdiğim web site çalışmalarından sonra birçok alanda bana desteği ve fikir babalığı bulunan kuzenimin önerisiyle oturdum ve bir kitap yazmaya karar verdim. Aslında konu, kitap yazmaktan ziyade onca yıl edindiğim uCoz deneyimlerini ortaya koymak ve bir fayda sağlamaktı. Nihayetinde ise paçaları sıvadım.

Hatırladığım kadarıyla 8 aydan fazla süren yoğun bir çalışmanın sonunda nihayet eserim ortaya çıkmıştı. Baştan sona bir web site nasıl hazırlanırla birlikte uCoz CMS’sinde site yapımını en ince ayrıntılarına kadar yazmıştım. Bu eser uCoz CMS sistemleri için İLK ve şuan için TEK Türkçe Kaynak olma özelliğine sahiptir.

Günümüzde birçok teknolojik gelişme yaşandı. Dolayısıyla çok ama çok daha iyi kaynaklar var. Ancak 2015’te yayınlanmış A’dan Z’ye en iyi web site hazırlama rehberlerinden birisiydi. Çok satanlar listesine girmesinden ziyade deneyimlerimi eserleştirebilmem ve ortaya faydalı bir kaynak sunmuş olmam benim için çok daha önemliydi. Hala ücretsiz bir şekilde birçok platformda indirilebilir sürümü bulunuyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s