Görsel Kullanımı

Birçok site ve blog içeriği özgün ve sade tutsa da ne yazık ki, fazlasıyla görsel öğe sitelerde göz yormakta, okurun zihnini karıştırmakta ve ilgisini dağıtmaktadır. Görsel algıya ve dikkat dağınıklığına mani olmak için “Dilimce” bilgisunar sitemde görsellere bir nokta haricinde yer verilmemiştir. Menüler, yazı özetleri vb. bütün bölümlerde görsel kullanılmamış, sadece ve yalnızca yazı içeren bir tasarım ayarlanmıştır.

İlgili yazının odaklanılarak rahat bir nefes alınarak okunmasına yardımcı olmak için böyle bir yöntem tercih edildir.

Bir Nokta: Yalnızca bir noktada görsel kullanılmaktadır. İçeriği görsele ve görsel bilgilendirmeye dayalı yazılarda öngörsel olarak görsel kullanılmaktadır.

Neden Böyle Bir Şey Yapıyoruz?

Sitede tasarımında görsel kullanmıyor, metin içerisinde olabildiğince görsel kullanmamaya çalışıyoruz. Kullanılması durumunda ise bir adetten fazla kullanılmamaktadır. Çünkü görsellerin ilgi dağıttığını, göz yorduğunu düşünüyoruz. Okuyucunun keyifle, yalnızca yazılarla içeriğe odaklanmasını istiyoruz. Bilgi görselliğinin kişi zihninde vuku bulmasını, görselleşmesini arzuluyoruz. Bizim sunduğumuz bir görselle kısıtlanmasını istemiyoruz.

Görseller ilgi dağıtmaktadır.

Not: Sayın okurlarımız; Yalnızca bazı önemli içeriklerde kullanılan görsellerden sizleri rahatsız eden görselleri bildirmenizi rica ediyoruz. İletiniz özenle incelenir, gerekli görülmesi durumunda sistemden kaldırılır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s