Dilimce Merhaba,

Eşe dosta, yakına uzağa fark etmez haber versin birileri. Merhaba diyorum bloga. Dilimce birşeylere ben de Merhaba demek için buradayım işte…

Evet, paydaşlarım;

İlk WordPress blog yazımla karşınızdayım ve size kısaca bu blogumun temel amacını ve işleyişini anlatarak söze başlayayım. Evvela birhayli geç olmuş olabilir ki, ben blog yazmaya şimdi başladım. Bundan birkaç yıl önce aslında başlamış ve devam ettiriyor olmam gerekirdi. Ancak nereden başlasak kar, diyerek anılarla dilimce bir söz söylemeye karar verdim.

Dilimce Blogunda sizlere Almanca, İngilizce yabancı dil öğretmeye ve kıyaslamalarla birlikte karşılaştırmalara değineceğim. Türkçemizin zenginliği, Almancanın estetikliği ve İngilizcenin gücüyle eşsiz bir bütün sağlamaya çalışacağım. “Hallo” derken, “Hello” ve manen “Merhaba” demeyi öğretmek için bu blog üzerinden çaba sarf edeceğim. Aslında uzun uzadıya yazmak ve sizi yormak istemiyorum. Birkaç farklı yazıda konuyu ele almak daha içten olsa gerek. Bu yüzden kısa ve öz yazmak için çaba sarf edeceğim. Ancak şunu da belirtmeliyim ki, yazdıkça yazmayı ve konuştukça konuşmayı birhayli seven, özellikle de yazıda sözü uzatmaktan büyük keyif alan birisiyim. Hele de süslü gereksiz söz ve bağlaçları eklemekten bir başka haz alırım. Bu durumda da biraz lafın dolandırıldığı durumlar olacaktır. Bunun için de lütfen kusuruma bakmayın.

Blogun temel dili Türkçe olacak. Ancak anlatım ve yazı içerisinde İngilizce ve Almanca ile karşılaşmanız olası bir durumdur. Şimdiden soru, görüş ve fikirlerinizi bekliyorum. Dahası yeni öğrenim sürecimin devam ediyor oluşundan ötürü hatalarımın olacağını kabul ediyor ve düzeltimine ilişkin bildirimlerinizi bekliyorum ve şimdiden de bunun için sizlere teşekkürü bir borç bilirim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s