Arama Tarama Yanılgısı

Benimle beraber birçok kişi için gerçek anlamda bir deneyim ve güzel vakitlerin geçtiği dönemdi. Zorluklarla beraber sıkıntıları, zaman zaman mutlu ve hoş anları geçirdiğimiz bir tiyatro maceramız oldu. Üniversite zamanlarında öğrenci kulübü başkanlığını yaparken kendim yazıp, yönettiğim bir tiyatro oyununu sahneledik. Oyunculuğunu da yaptığım tiyatro eserimi Aziz Nesil’in “Fil Hamdi” adlı, Kurt Kusenberg’in de “Ein verächtlicher Blick” (Ters bir bakış) adlı öykülerinden esinlenerek kaleme almıştır. 

Sahnelenen oyunu Youtube üzerinden seyredebilirsiniz. Metni ise Google Play başta olmak üzere birçok platformdan indirebiliyorsunuz. Birkaç adet düzeltmeli sürümü mevcut. Doğru ve son olanı bulmanızı tavsiye ederim. Oyun sahnelenmesinde destek olan Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümü Hocalarından Doç. Dr. Fatma ÖZTÜRK DAĞABAKAN, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürsel UYANIK’a, Danışmanlık yapan Prof. Dr. Ahmet Uğur NALCIOĞLU’na ve eserimle beraber oyunun profesyonelleştirilmesinde katkısı bulunan Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Hocası Selim Cinisli’ye teşekkürü bir borç bilirim.

Bu eserden sonra mezuniyete ilişkin bir de skeç yapmıştım ki, akabinde artık tiyatro ile pek ilgilenemez oldum. Şu aralar ise seyretmeye zor vakit buluyorum.

Eserim sahnelendikten bir süre sonra ise süreci ve yaşananları öyküleştirerek “Tiyatroya Giden Yol” adlı eserimi kaleme alıp, yayınladım. Novel tarzındaki ilk eserim sayılmaktadır. Bu eserimi de birçok platform ve bilgi ağından indirerek ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s